افزایش خطر ابتلا به دیابت و چاقی با یکی از افزودنی های غذایی

افزایش خطر ابتلا به دیابت و چاقی با یکی از افزودنی های غذایی

افزایش خطر ابتلا به دیابت و چاقی با یکی از افزودنی های غذایی

به گزارش دیبی گرام،طبق تحقیقات جدید محققان دانشکده بهداشت عمومی چان در هاروارد در همکاری با محققان بیمارستان زنان بریگهام و مرکز پزشکیSheba ، به نظر می رسد پروپیونات، یکی از افزودنی های غذایی که به طور گسترده در انواع نان ها(baked goods)، خوراک حیوانات و طعم دهنده های مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد، میزان هورمون های مختلفی که با خطر ابتلا به چاقی و دیابت مرتبط هستند را افزایش می دهد.

در این مطالعه، که داده های یک کارآزمایی کنترل شده ی تصادفی بر روی انسان با داده های مطالعات بر روی موشها ترکیب گردید، نشان داد که پروپیونات می تواند یک آبشار از وقایع متابولیکی را آغاز نماید که منجر به مقاومت به انسولین و هایپرانسولینمی – میزان بیش از حد انسولین- می شوند.

این یافته ها همچنین نشان دادند که مواجه شدن طولانی مدت با پروپیونات، باعث افزایش وزن و مقاومت به انسولین می گردد.

این مطالعه در 24 آوریل 2019 در Science Translational Medicineمنتشر شد.

محققان می گویند: درک تاثیرات مواد افزودنی غذایی بر متابولیسم بدن در سطح مولکولی و سلولی می تواند به ما کمک کند تا با اقدامات ساده اما موثر با دو بیماری همه گیر چاقی و دیابت مبارزه کنیم.

بیش از 400 میلیون نفر در سراسر جهان از دیابت رنج می برند و میزان بروز دیابت تا سال 2040، با وجود تلاش های گسترده برای جلوگیری از این بیماری، تا 40درصد افزایش خواهد یافت.

میزان بروز دیابت و همچنین چاقی در 50 سال گذشته نشان می دهد که عوامل محیطی و تغذیه ای باید بر رشد اپیدمیک این بیماریها تاثیر گذاشته باشند.

محققان تصور می کنند که اجزای تغذیه ای شامل مواد افزودنی که برای تهیه یا نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند، عوامل تاثیرگذار مهمی هستند، اما تحقیقات کمی برای ارزیابی این مولکول ها انجام شده است.

در این مطالعه، محققان بر روی پروپیونات، یک اسید چرب طبیعی با زنجیره ی کوتاه تمرکز کردند که برای جلوگیری از رشد کپک ها در غذاها مورد استفاده قرار می گیرد.

آنها ابتدا این اسید چرب را به موش ها تزریق کردند و دریافتند که این اسید چرب سیستم عصبی سمپاتیک را سریعا فعال می کند، که منجر به افزایش هورمون ها، از جمله گلوکاگون، نوراپی نفرین و هورمون گلوکونئوژنیک جدیدی به نام fatty acid-binding protein 4  یا FABP4 می شود.

این به نوبه خود منجر به تولید بیشتر گلوکز توسط سلول های کبدی موش شده، که منجر به هایپرگلیسمی – یک ویژگی تعریف شده ی دیابت- می شود.

علاوه بر این، محققان دریافتند که درمان طولانی مدت موشها با دوزی از پروپیونات که معادل مقدار مصرف شده توسط انسان است، موجب افزایش قابل توجه وزن موش ها و همچنین مقاومت بدن آنها به انسولین می شود.

محققان برای تعمیم اطلاعات بدست آمده از مطالعه ی موش ها به انسان، یک مطالعه ی دوسوکور پلاسبو- کنترل با شرکت 14 فرد سالم انجام دادند.

 

شرکت کنندگان به صورت تصادفی به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه یک وعده ی غذایی حاوی یک گرم پروپیونات به عنوان افزودنی دریافت کردند و گروه دیگر غذای حاوی دارونما( گروه پلاسبو). نمونه های خون این افراد قبل از خوردن این وعده ی غذایی، 15 دقیقه پس از غذا خوردن آن، و هر 30 دقیقه پس از آن، به مدت چهار ساعت جمع آوری شد.

محققان دریافتند: هورمون نوراپی نفرین و همچنین گلوکاگون و  FABP4در افرادی که غذای حاوی پروپیونات را مصرف کرده بودند، بسرعت پس از خوردن غذا افزایش قابل ملاحظه ای می یابد. یافته های این تحقیق نشان می دهد که پروپیونات ممکن است به عنوان یک «متلاشی کننده ی متابولیک» عمل کند که به طور بالقوه خطر ابتلا به دیابت و چاقی را در انسان افزایش می دهد.

محققان اظهار داشتند: در حالی که پروپیونات به طور کلی توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده به عنوان یک افزودنی ایمن معرفی و تایید شده است، این یافته های جدید، بر انجام تحقیقات بیشتر در مورد پروپیونات و گزینه های بالقوه ای که می تواند در آماده سازی غذاها به جای آن استفاده شود، تاکید دارد.

افزایش چشمگیر میزان بروز چاقی و دیابت در طول 50 سال گذشته نشان می دهد که مشارکت عوامل محیطی و تغذیه ای یکی از عوامل مهم در این زمینه است.

یکی از چنین عواملی که باید مورد توجه قرار گیرد، مواد افزودنی موجود در غذاهای رایج ما است.

ما روزانه در معرض صدها مواد شیمیایی موجود در مواد غذایی قرار می گیریم که اثرات دراز مدت متابولیکی اکثر آنها با جزئیات مورد بررسی قرار نگرفته است.

منبع:

Science Translational Medicine, 2019 DOI: 10.1126/scisignal.aav5938

www.sciencedaily.com/releases/2019/04/190424153554.htm

 

برای خواندن مطالب دیگر به سایت دیبی گرام مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *