بهبود کنترل سطح قند خون با کشف جدید

بهبود کنترل سطح قند خون با کشف جدید

بهبود کنترل سطح قند خون با کشف جدید

به گزارش دیبی گرام، بسیاری از بیماران مبتلا به دیابت نه تنها با انسولین، بلکه همچنین با ترشح هورمون گلوکاگون خود مشکل دارند.

محققان دانشگاه اوپسالا، یک مکانیزم تنظیمی جدید را کشف کرده اند که می تواند فرصتی برای بهبود کنترل قند خون در این بیماران فراهم کند.

این تحقیق در مجله Diabetologia منتشر شده است.

هورمون گلوکاگون، که از سلول های آلفا در پانکراس آزاد می شود، نقشی حیاتی در تنظیم قند خون دارد.

انتشار گلوكاگون معمولا هنگامی كه غلظت قند خون بعد از غذا افزایش می یابد، بطور طبیعی متوقف می شود و هنگامی كه غلظت قند خون در نهایت كاهش می یابد، سلول های آلفا به ترشح گلوكاگون ادامه می دهند كه به نوبه خود باعث تحریک کبد به آزاد نمودن گلوکز به خون و افزایش قند خون می شود.

این مکانیسم مانع از افت خطرناک قند خون بین وعده های غذایی و در هنگام گرسنگی می شود.

گلوکاگون به روشهای متعدد برضد هورمون انسولین عمل می کند. با این حال، بسیاری از بیماران دیابتی همچنین به اختلال ترشح گلوکاگون نیز مبتلا هستند.

در این گروه از بیماران، ترشح گلوکاگون اغلب پس از وعده غذایی تحریک می شود که باعث افزایش بیشتر سطح گلوکز خون در این بیماران می شود.

از سوی دیگر، هنگامی که قند خون بیماران دیابتی افت می کند، گلوکاگون به اندازه ی کافی ترشح نمی شود تا قند خون را افزایش دهد، و این موضوع می تواند زندگی بیماران دیابتی وابسته به انسولین را در معرض خطر قرار می دهد.

با وجود عملکرد اساسی گلوکاگون، در مورد چگونگی تاثیر مقدار قند خون بر کنترل ترشح  این هورمون اطلاعات بسیار کمی در دسترس است.

محققان دانشگاه اوپسالا با استفاده از تکنیک های میکروسکوپی پیشرفته برای اندازه گیری مولکول های مختلف سیگنالینگ در سلول های آلفا، یک مکانیزم نظارتی جدید را کشف کردند.

تقریبا آزاد سازی تمام هورمون ها زمانی اتفاق می افتد که غلظت یون های کلسیم زیر غشای سلولی افزایش می یابد.

اما در سلول های آلفا، سطح کلسیم صرف نظر از بالا بودن یا پایین بودن غلظت گلوکز، بالا می باشد.

بنابراین حتی اگر کلسیم برای آزاد شدن گلوکاگون لازم باشد، به نظر می رسد که سیگنال دیگری کنترل میزان هورمون ترشح شده را در دست دارد.

محققان هنگام اندازه گیری مولکول سیگنالینگ “آدنوزین مونوفسفات حلقوی” (که به خودی خود باعث انتشار هورمون ها نمی شود، اما تأثیرات کلسیم را تقویت می کند)، کشف کردند که در حقیقت گلوکز بر غلظت cAMP یا همان آدنوزین مونوفسفات حلقویبنحوی تأثیر می گذارد که به ترشح گلوکاگون مربوط می شود.

با ثابت نگه داشتن غلظت cAMP در سطح بالا به طور مداوم در سلول ها، می توان از اثر تنظیمی گلوکز جلوگیری نمود.

این کشف که گلوکز خون، انتشار گلوکاگون را از طریق اثرات مستقیم بر cAMP سلولهای آلفا کنترل می کند، مهم است زیرا ممکن است منجر به ایجاد امکانات جدیدی برای بهبود کنترل گلوکز در بیماران دیابتی شود.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2019-04-discovery-blood-sugar.html

 

برای خواندن مطالب دیگر به سایت دیبی گرام مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *